Stebuklingas 10 minučių iššūkis. Netingėk ir išbandyk!

Atėjęs kalendorinis pavasaris kviečia mus išbandyti ką nors naujo.

Visai neseniai perskaičiau knygą, kurioje pasakojama apie merginą, kuri kiekvieną dieną 10 minučių praleidžia užsiimdama veikla, kurios nedarė niekada anksčiau. Tad nusprendžiau pasidalinti mintimis su tavimi. Susidomėjai? Tuomet skaityk toliau!

Apie viską nuo pradžių:

Kaip jau minėjau, idėja praleisti 10 minučių per dieną kitaip kilo, kai perskaičiau vieną knygą. Tai Chiara Gamberale kūrinys, kurio pavadinimas yra aiškus bei paprastas - Dešimt minučių. Ši knyga pasakoja apie moterį Kjarą, kuri lankosi pas psichologą dėl užgriuvusių problemų - skyrybų su vyru, troškimo grįžti į gimtąjį miestą šalia tėvų. Kartą psichologė jai pasiūlo vieną žaidimą - dešimt minučių per dieną skirti dar neišbandytai veiklai. Iš pradžių Kjara į naują veiklą žiūri nepatikliai, bet vėliau net pati nustemba poveikiu. Kaip sekėsi įgyvendinti šį planą, sužinosi perskaičiusi. 

Galiu išduoti tik tiek, kad šioje knygoje netruks ir juokingų nuotykių, ir susimąstyti priverčiančių moters minčių. 

O kas toliau?

Perskaičiusi knygą supratau, jog tai puiki idėja nuveikti, ką nors šaunaus ir neįprasto. Be to, juk pavasaris jau ant nosies, o tai - toks laikas, kai viskas atgimsta iš naujo, tad ir mums pats metas atsinaujinti bent jau veiklos prasme. Manau, kad tai puiki galimybė kiekvienam iš mūsų nuveikti, ką nors naujo ir nepažinto. Galbūt vis dar ieškai savo talento? O gal nori papildyti savo sugebėjimų ir išbandytų veiklų "skrynelę"? Tada pats metas tai pradėti. Juolab, kad neužtruksi keleto valandų, o einantys į mokyklą ar jau studijuojantys mane tikrai supras, nes laiko trūkumas - tikras siaubūnas.

Ką veikti per tas dešimt minučių?

Tai turbūt pats didžiausias klausimas, nes sugalvoti, ką veikti ir paprastą dieną gana sunku. O čia reikės sugalvoti veiklą kiekvienai dienai. Taigi, štai ką tau siūlau:

  1. Sudėk bent 500 detalių turinčią dėlionę. Prisipažinsiu, jog tai - pats mėgstamiausias mano užsiėmimas. Esu sudėjusi jau tris dėliones (dvi iš jų - 500 detalių, o viena - 1000) ir tikiuosi, kad tai - dar ne pabaiga. Dėliojimas - puikus laiko praleidimo būdas, ypač tada, kai dėl vienokių ar kitokių priežasčių nėra nuotaikos. Žinoma, tai truks daugiau nei dešimt minučių, bet tikrai verta. 
  2. Užsiimk rankdarbiais. Tai gali būti bet kuri rankdarbių rūšis - mezgimas, nėrimas vąšeliu, siuvinėjimas kryželiu. O galbūt netingėsi ir paieškosi ir atrasi naują, mažai kam žinomą rankdarbių rūšį?
  3. Pasigamink neįprastą valgį ar gėrimą. Galbūt jau seniai svajoji pasigaminti naminių sušių ar tortiliją? O gal manai, jog pats metas pradėti sveikiau maitintis? Skirk vieną dieną būtent šitam užsiėmimui: susirask receptą ir pabandyk pasigaminti patiekalą, kuriuo galėsi pavaišinti savo draugus ar šeimą. Tiesa, gali būti, jog iš pirmo karto visko padaryti idealiai nepavyks, bet svarbiausia - nenuleisk rankų. Prisipažinsiu, jog pirmą kartą iškepusi blynus, visus juos turėjau atiduoti savo augintiniui. Na, bet nėra to blogo, kas neišeitų į gerą. Ir aš pabandžiau, ir šuo sotus liko!
  4. Perskaityk knygą ar pažiūrėk filmą užsienio kalba. Praleisti dešimt minučių per dieną kitaip ir pagilinti užsienio kalbos žinias, argi ne puikus duetas? Jeigu nemėgsti skaityti, gali susirasti trumpametražį filmą ar pradėti naują serialą.
  5. Atgaivink senas pažintis. Kartkartėmis vis prisimeni senus mokyklos draugus ar šiaip pažįstamus, su kuriais turėjai daug bendro, o dabar net nepasikalbi, nors ir norėtum, bet vis trūksta laiko? Tada pats metas tai padaryti! Paskambink seniems draugams, su kuriais jau seniai nesimatei, o gal net susitik kavos?
  6. Surenk mini-fotosesiją. Už lango atėjęs pavasaris kviečia atnaujinti ir savo nuotraukų saugyklą. Pasikviesk keletą draugių ir pirmyn. Surenkite linksmą fotosesiją, o po to nuotraukas galėsite įsirėminti arba, kaip dabar madinga, užsidėti ant Facebook sienos. Juk dabar toks gražus laikas, ar ne?
  7. Peržvelk savo rūbų spintą. Nemanau, kad tam užteks dešimties minučių, bet kodėl gi to nepadarius? Išsirink rūbus, kuriuos vis dar nešiosi, o kitus supakuok ir pagalvok, kur tinkamai panaudoti. Galbūt išmokt siūti ar atgaivink šiuos įgūdžius? Neabejoju, kad laiką praleisi šauniai.
  8. Išmok naujus šokių žingsnelius. Manau, jog bent porą šokių žingsnelių žinoti - tiesiog privaloma. Juk nenori jaustis nepatogiai, kai tave kas nors pakvies šokio? Be to, tai labai smagus būdas praleisti laiką. Internete gali rasti įvairių video, rodančių, kaip tai padaryti. Kai paskutinį kartą buvau įsijungusi, daugiau pasijuokiau iš savęs nei išmokau, bet užtat gerai praleidau laiką. Pabandyk ir tu.
  9. Nusilakuok nagus tau nebūdingu atspalviu arba išmok pasidaryti naują šukuoseną. Kuri mergina nemėgsta šukuosenų? Tad pats metas papildyti savo įgūdžių kraitelę. Be to, tai privers tau ir ateityje, nes visos mėgsta atrodyti gražiai, tiesa?

Daugumos šių idėjų įgyvendinimas truks ilgiau nei 10 minučių, tačiau ne laikas yra svarbiausia. Manau, kad didžiausią dėmesį reikia skirti atradimui, o ne sugaištam laikui. Taigi, metas pradėti!

Ar prisijungsi?

Aurėja
TeenageDreams.lt

P.S. Jei neapsisprendi, prisijunk prie 30-ties dienų ONBO iššūkio! Kasdieninės užduotys truks kaip tik vos po 10-15 minučių!Pirmos 7 dienos nemokamos.