Nuoširdi užrašinės „Planuokis“ apžvalga. Ar tai tik popierius?

ATNAUJINTA 2020 metais: Nuorodos įsigijimui su nemokamu pristatymu, esančios žemiau apžvalgoje ir pridėtos 2018 metų pradžioje, jau nebetaikomos. Tiesiog naudokite bendrą https://planuokis.com/ puslapio adresą. Užrašinė vis dar spausdinama, o aš vis dar ją naudoju :)


Prisipažinsiu, apie “Planuokis” užrašinę girdėjau seniai. Turbūt pirmą kartą ir išgirdau, kai ji atsirado - 2016 metų pabaigoje ar ankščiau. Galvojau, kad tai tiesiog dar viena užrašinė, tik parduodama ne knygynuose, o grūdama per visokius laiškus bei straipsnius.

...Jo. Nepanašu.

Prieš daugmaž 4 savaites ją visgi įsigijau. Tiksliau - galiausiai man ją įgrūdo draugas Saulius Bagdonas, nes koks galiu būti iššūkių fanatikas, jei nepabandysiu dalyko, apie kurį kalba vis daugiau aplinkinių?

Atsiverčiau. Praverčiau pirmus kelis lapus. Dar kelis...
...Mintyse sujungimas. 

Akimirksniu rašau žinutę Ingai, kuri man irgi apie “Planuokis” jau pasakojo:

Kas tas “Planuokis”? Tai ne užrašinė!

...Na, taip, yra apie 20 tokių lapų šio įrankio gale: langeliais bei be langelių. Taip pat yra kalendorius, yra savaitės 2018 metuose ir dienos, eilutės ir valandos, kur gali surašyti sau patogiai, kuo ruošiesi užsiimti…

Bet tai ne tokia užrašinė, kurią rastum paprastam knygyne ar Maximos lentynose.

Tiesą sakant, atsivertęs “Planuokis” supratau, kad pasirinkimas jo nesiuntinėti po knygynus, o parduoti tiesiai į rankas gerų metų trokštantiems žmonėms net labai logiškas. Tarp tų užrašinių, iš išorės, “Planuokis” pasimestų - mažai kas net atsiverstų. O viduje čia…!!!

Kas yra viduje?

Štai, leisk pirmiausiai praversiu nuo galo iki priekio:

Posted by Danielius Goriunovas on Sunday, 17 December 2017


...Ir vėl nuo pradžios:

 1. Prasideda, aišku, neįdomiu Vardas Pavardė, telefonas. Jei pamestum - kad galėtų žmonės grąžinti. Tradiciška ir gal visai naudinga.
 2. Instrukcijos! Va ir pradedi suprasti, kad rankose laikai ne šiaip kažką - kokioje įprastoje užrašinėje reiktų instrukcijų!? Aišku, kaip supratau pavertęs toliau - instrukcijos įdėtos neveltui.
 3. ...Nes pradėsi nuo praeitų metų (2017) apžvalgos! Kaip jie praėjo? Kaip vertini? Kuo džiaugiesi? Ką norėtum savyje pakeisti? Turėtum pastebėti, kad tai labai panašūs klausimai, kurių klausiame ir ONBO.lt 30-ties dienų treniruočių pradžioje.
 4. Koks tavo idealus gyvenimas? Nori pildai, nori ne (kaip ir visą kitą, aišku), bet turi du tuščius lapus apsirašyti savo svajonių gyvenimą! Jei tiki visatos traukos dėsniu ar šiaip norisi sau išsikelti užduotį ir PAGALVOTI, ko trokšti - nereikia ieškoti tokios užduoties kažkur kitur, jau turi čia.
 5. Kokie tavo gyvenimo tikslai? Ir 2018 metų tikslai? Vėlgi, pabandyk išgryninti. Nors man asmeniškai tokie pratimai kažkaip vis nepadėdavo (dar nežinau kodėl), bet yra daaaaaaaauuuuuuugg Onbiečių, kurie atsako į tokius klausimus ir jiems padeda! Ingai Stasiulionytei, beje, irgi.
 6. Tu gali dar ir nusipiešti savo svajonių žemėlapį! Kaip tai veikia aš dar nežinau, nes pats nepiešiau dar - bet yra ir toks pratimas čia, jei pirmųjų negana. Štai, visi šie užduočių lapai pavaizduoti ir internete.
 7. Taigi pravertus šiuos 11 lapų (taip, neprailgsta!) - metų, mėnesių kalendorius. Ko ir turėtum, savaime suprantama, tikėtis. Patogu susidėlioti priminimus apie gimtadienius ir kitokius dalykus, kurie žinai, kad tikrai metų eigoje bus.
 8. Kassavaitiniai planai. Kiekvienai savaitei - po vietą užrašams. Taupu, talpu, šaunu, patogu. Štai, aš jau pradėjau pildyti Sausio mėnesio užrašus: 

 9. Mėnesių gale - jų apžvalgos! Ką pasiekei? Kaip vertini? Kas patiko? Kas ne? Ką keisi? Nepamiršk, kad tavo gyvenimas yra kaip įmonė - jei negalvosi apie tai, kaip tau išties einasi, tai niekur ir nepajudėsi. Šie lapai labai svarbūs, o kitos užrašinės pamiršta! Štai ir jų nuotrauka, dar pats pildyti nespėjau, nes dar nepraėjo mėnesis :)  

 10. Po 12-kos mėnesių: metų apžvalga! Pakartokime, tai kaip ėjosi? Tai kritiškai svarbus dalykas, padedantis augti ir man. Aš pats tokius užrašus rašydavau į savo Evernote, bet dabar, matomai galėsiu pildyti “Planuokis” viduje kartu su kitu!!
 11. Ir lapai užrašams, kaip minėjau.

Dabar, aišku, jau turėtum suprasti, kad tai ne užrašinė..

...“Planuokis” yra įrankis, trokštantiems iš gyvenimo daugiau.

Tai kaip ONBO.lt esminės užduotys, tačiau popieriniame kalendoriaus-užrašinės-įrankio formatu. Aišku, čia nėra testų, užduočių, misijų, bendruomenės ir dar daugelio kitų dalykų, kuriuos rasi tik ONBO.lt sistemoje, nes “Planuokis” padarytas iš popieriaus... Bet esminiai klausimai yra! Ir dar yra vietos planams bei užrašams.

O dar ir kokybė. “Planuokis”, pasirodo, spausdintas ant išties kokybiško popieriaus ir tvirtu viršeliu:

Posted by Danielius Goriunovas on Sunday, 17 December 2017


Norėdamas sužinoti daugiau apie šį įrankį, dar paklausiau atsiliepimų feisbuke. Taip, tiesiog debesyliečių. Štai, ką jie atsakė:


(Yra ir daugiau atsiliepimų.)

...Tai ko lauki? Aš sakau griebk jį, kol dar yra! Įpusėjus kitiems metams bus jau vėlu. :) 

O šiandien geriausias metas įsigyti savo “Planuokis”. Arba padovanoti jį artimiesiems, kurie tau išties rūpi! Užsisakyti savo “Planuokis” gali čia. Užsisakant per šią formą siuntimas Lietuvoje nemokamas.

Ir pabandykime įvertinti šį asmeninio augimo įrankį balais:

5/5 debesys už labai kokybišką, tvirtą, malonų spausdinimą.

4/5 debesys už jo, kaip kalendoriaus, dizainą. Idealus! Išskyrus vieną dalyką - savaitės kalendoriuje sužymėtos dienų valandos nuo 6:00 iki 21:00. Kuo blogai? Na, esu didelis naktinėtojas, tai man reikėtų valandų iki 02:00! :D Bet čia geras priminimas, kad galbūt tiek naktinėti nesveika.

5/5 debesys už fantastiškas užduotis šios užrašinės pradžioje. Nuoširdžiai, net jei jau per klaidą įsigijai kitą darbo knygą - visvien pakartok šias užduotis ir jas atlik. Jos tiesiogine prasme keičia gyvenimą laaabai geryn. Tai pats patyriau.

Sumoje: 5/5! Jei nesi iš proto išėjęs, tai čia ideali naujų metų, naujos kasdienybės, knyga! Susitaikysiu su tom valandom ir aš - visas nuostabus gėris ir dizainas tai atperka.

Na, vėlgi, raginu įsigyti “Planuokis” sau arba padovanoti artimiesiems kaip naujų metų dovaną. Siuntimas Lietuvoje per šią nuorodą nemokamas, o, kiek girdėjau, šiandien liko tik 140 vienetų, taigi šių metų “Planuokis” jau beveik išparduotas. Jie eina, pasirodo, kaip kokie ledai karštą vasaros dieną. :))

Jei tikrai nenori - gali to nedaryti. Bet metų viduryje jau šio įrankio nebeįsigysi, o ir naudos iš jo bus daaaaaaaug mažiau, nei gali būti pradėjus jį pildyti jau nuo rytojaus. 

Aš asmeniškai rekomenduoju. Tai vienas mano šių metų įrankių, dėl kurių tikrai nesigailiu!

“Planuokis” pildantis,
Danielius