Laimės virusas

Rytas. Pramerki akis. Vėl lieti šaltą ekraną, kuris padeda sekti ne tai, kas vyksta tavo viduje arba tavo šeimoje, o pasaulyje. Tu vėl Facebookiškėse… Vėl ieškai galimybių. Tik... Kai ateina akimirka parodyti, ką sugebi – pakimbi… Užstringi, bandydamas nuspręsti, kokį filmą žiūrėti, kokį JPG įkelti į feisbuko profilį. Darbe vietoje to, kad pasakytum bosui „Eik velniop“, tu nusišypsai ir paspaudi jam ranką… O juk tu žinojai, kaip iš tiesų norėjai pasielgti…

Ar esi naudojęs šviežią, ką tik įrašytą Windows operacinę sistemą? Veikia stebuklingai – skraido. Iki tol, kol įrašai daugiau programų… Ir štai, išjungi naršyklę, filmą – kompiuteris tau sako: E-E-E-E-E-E-R-R-R-R...

Diena…
Mėnuo…

Beveik metai… operacinė dažnai pastringa, bet vis dar neperrašyta. Žmonės galvoja, kad pakviestas meistras kaip psichologas pradės kapstytis smegenyse, asmeniniuose failuose, sužinos kodus, peržiūrės visus JPG… BAISU! Et, kaip nemalonu!!! Dilema: perinstaliuoti operacinę ar ne? Taip ar ne. Taip ar ne. Taip ar ne x 300. Sistema pastrigo, atsakymo nėra – tas pats dedasi ir žmonių galvose!

Taigi kaip pagaliau pakeisti mąstymą? Kaip paspartinti procesorių, kad rezultatai būtų pasiekti šiame, o ne kitame gyvenime? Kaip pagaliau tapti laimingu? Papasakosiu, ką turėtum daryti. Pradžiai prisijungsime prie šiuolaikinio homosapiens, kad pažiūrėtume, kas darosi ant jo desktopo:

PRAMOGŲ ERA

Šiuolaikinėje visuomenėje žodžiai „pramoga“ ir „laisvė“ reiškia tą patį! Rezultatas: pasibaigus vienai pramogai, norisi kitos – ranka iškart ieško pultelio / telefono / „Facebook“ ikonos / cigaretės / buteliuko… Kodėl taip elgiamės? Mus valdo programos, kurios pasileidžia kas rytą, vos pramerkus akis. 

Aprašysiu vieną iš tokių:

PROGRAMA NR. 63: „LAIMĖ“

Programos kūrėjai: mama – mokykla, tėvelis – televizija,  uošvė – žiniasklaida. Prisidėjo ir kitos piranijos – nusivedė už kampo ir parodė šį tą įdomesnio. Mūsų galvas užkariavo kitų žmonių minčių nuolaužos + dirbtinai sukurti poreikiai, verčiantys kovoti vardan žvaigždžių ant pagonių. Pagalvok, ar gimus, pirmas tavo noras buvo gauti aukštesnes pareigas? Juk nedegei noru lenkti nugarą vardan spalvotų popieriukų. Bet suaugai, gavai glėbį kiaurų elgesio šablonų, kurie turėtų padaryti tave gerbiamu, reikalingu, mylimu, dievinamu, reikšmingu. Turėtų…

Ech… Mokykloje mes neturėjome pamokos pavadinimu „Kaip išmokti gyventi“… Užtat išmokome algebros, be kurios tikrai neišgyventume!!! Sužinojome, kad už milijonų kilometrų yra ir kitų planetų, bet neišmokome mąstyti savo galva! Ir kaip dabar pasielgsi? Pyksi ant sistemos? O ne geriau pačiam imtis darbo ir pašalinti / performatuoti senus įsitikinimus?

„O kam keistis, jeigu man ir taip gerai?“, – neseniai parašė vienas skaitytojas komentaruose. Štai ką jam pasakysiu. Na, taip, tave tikrai yra už ką pagirti: tu nežudai praeivių, policininkių,  neseniai paglostei šuniuką!!! Turi namą + gerą automobilį + plazminį TV + neblogai apmokamą darbą! WOW!!! Tik… Negi iš tiesų manai, kad buvai sutvertas tik tam, kad imtum + gautum + vartotum + naudotumeis?  O kaipgi ta moteris, įkūrusi keletą prieglaudų? Žmogau, ji padarė šį tą svarbaus! O ką šiam pasauliui padarei tu?

Tu esi geras žmogus!??? Ir viskas??????? NEGI IŠ TIESŲ PATIKĖJAI, KAD NIEKO BLOGO NĖRA TAME, KAD TAPAI PROFESIONALIU VARTOTOJU / PIRKĖJU / NAUDOTOJU / STEBĖTOJU, BET NE KŪRĖJU?

KAIP PASIELGTI?

IŠMESK PRO LANGĄ KOMPIUTERĮ, MONITORIŲ, VISUS DAIKTUS SUDEGINK! PABĖK NUO VISUOMENĖS, PROBLEMŲ, PINIGŲ!!! N-e-e-e-e… Taip pasiūlytų pasielgti seno sukirpimo žmogus. 
Bet aš – Alex Monaco, nesiūlysiu tau atsijungti nuo sistemos tiesiogiai kaip tas liurbis iš „Vienuolis, kuris pardavė Ferrari“. Tas vyrukas paliko geriausius draugus, artimuosius ir pabėgo į kalnus… Jam rūpėjo tik jo subinė. Siūlau kitą kelią. Viską sutvarkyti čia, kur esi. Su manimi Lietuvoje. Dievinu šią vietą: čia tapau tuo, kas esu. Man ne gėda pasakyti, kad esu iš Kauno. Šis miestas man davė jėgų. O tu manai, kad Marijampolė, Klaipėda, Utena, Joniškis yra per prasti miestai žmogui, kuris nori tapti kitiems pavyzdžiu? Jeigu taip manai, žinok – tavo požiūris prastas. OK, gal tiki, kad kitur tikraaaaaaaai geriau? Pirmyn, įsigyk bilietą! Tik prisimink: norėdamas plaukti dideliu laivu, iš pradžių išmok plaukti maža, skylėta valtele.

TAU NEBŪTINA NIEKUR VAŽIUOTI, KAD PAKEISTUM SAVE! Jeigu tiki, kad šią akimirką gyveni siaubingoje terpėje – panaudok ją kaip treniruoklį!

Kaip tai padaryti?

PASPARTINK SAVE / SUSIKALIBRUOK

Tikriausiai žinai, kad žmogų per dieną aplanko apie 70 000 minčių. Daug, o naudingų – tik keletas. Su visomis kitomis mintimis nesusitvarkome, taigi jos mielai patvarko mus. Pardon, per ******. Rimtai, pagalvok, kiek minčių praeitais metais padėjo tau kažką pasiekti? Nagi, pasakyk, ar jos padėjo tau uždirbti tiek pinigų, kad užtektų tavo vaikams ir anūkams? Taisyklė: Jeigu galvoje 1000 minčių, o rezultatų nulis + jautiesi pavargęs = Palengvink savo smegenų darbą ir ant darbalaukio pasilik tik tas programas, kurios užtikrina, kad gyvenimas pagaliau sužydės! 

Štai ką turėtum sutvarkyti pradžioje:

1. Balansavimo programa.

Užknisa kaimynas, verslo partneris, antra pusė, turi kitų problemų? – VELNIOP PYKTĮ. ATVĖSK! PANAUDOK VENTILIATORIŲ, PANAŠŲ Į TĄ, KURIS ĮSIJUNGIA, KAI UŽKAISTA PROCESORIUS TAVO LAPTOPE! Prisimink: subalansuoti žmonės žavi ir žymiai greičiau pasiekia tikslų!

Kai bus sunku, giliai įkvėpk. Jeigu nepavyks susivaldyti – prarasi daug laiko, kad vėl grįžtum į vėžes. Prisimink, pinigus gali susigrąžinti, o laiko – ne…

2. Bendravimo programa.

Bendrauti su žmonėmis turėtum vienodai, nepriklausomai nuo lyties, amžiaus, rasės, rango, statuso. Šablonai… Jie apkrauna smegenis – nebūk dviveidžiu! Nepamiršk būti džentelmenu. Su visais. Mandagumas, atsakingumas visada turės paklausą. 

Niekada neteisk žmonių, netęsk nereikšmingų pokalbių, neimk giliai į širdį apkalbų, neplatink jų. Geriau daugiau laiko skirk svarbesniems dalykams: artimiesiems, sau, mokslams arba verslui. Ne žodžiais, o veiksmais įrodyk, kad esi šio to vertas.

3. Poilsio programa.

Reikia išmokti panaudoti mygtuką „sleep“, kad naktį nerutuliotum jokių minčių – būtent dėl jų žmonės serga nemiga. Turi išnaudoti visą miegui skirtą laiką, kad kitą dieną jaustumeis žvalus ir pajėgus įgyvendinti naujus tikslus..

STABDIS

„Aš bandau pasikeisti, bet mane nuolat kažkas stabdo“, – pasakys skaitytojas. Tu teisus. Tave stabdo tai, kad ESI IŠLEPINTAS GYVENIMO! Esu šventai įsitikinęs: beveik visi skaitytojai bandys tai paneigti. Vienas sakys, kad su juo gyvenimas tikrai elgiasi blogai – juk namie, ant pinigų medžio, neauga pinigai. Kitas bandys įtikinti, kad jo popieriai tikrai prasti; kad viskas taip blogai, kad maistas pats neįskrenda į burną! 

Man labai gaila dėl to, kad šis pasaulis davė tau tiek mažai: rankas / kojas / širdį / plaukus / smegenis / ausis / svajones / pirštus / kvėpavimą / seksą / regeneraciją (sugebėjimą atstatyti pažeistas kūno dalis) / prisiminimus / elektrą / saulę / medžius / jūrą / šypseną / juoką / pavasarį / vasarą / receptorius burnoje / tavo mėgstamiausią maistą / obuolių pyragą ///////////////////////////// tiek daug visko + GALIMYBĘ VISKĄ PAKEISTI… 

Labai gaila, kad gavai tik tiek. Bet žinai, yra greitas būdas priversti tave pakilti į kitą lygį. Paprašyk žmogaus, kuris moka laikytis žodžio, kad uždarytų tave kambaryje savaitėlei… Prirakintų prie radiatoriaus, neduotų maisto. Supranti, ką noriu pasakyti? PO SAVAITĖS BUČIUOTUM ŽEMĘ!

ŠOKAS

Tau reikia šoko – spyrio į subinę!

O galbūt užtektų palaikymo? Turi mane! Turiu žvėriškai didelį norą tau padėti, todėl nuolat primenu tau, kad turi judėti. O tu būk geras, nepamiršk dar dažniau užsukti į svečius šiuo adresu: www.onbo.lt
O gal tau reikia knygos, kuri nevers tavęs tapti knygos autoriumi, o išmokys galvoti savo galva? Ieškok jos, nesėdėk sudėjęs rankų! Pirmyn!!!

…Žinai, kas būtų stipru? Įsipareigoti! Įsipareigok, kad kasdien eisi Onbo. Kiekvieną diena  – lašas po lašo… Galbūt tai privers tave judėti? Juk tai pades išnarplioti mazgus galvoje! O gal tu gali atrasti kitą būdą, priverčiantį tave judėti? Gal gali apie jį parašyti feisbuke, gal tai padės kitiems skaitytojams?! Suprask, padėdamas augti kitiems, padedi sau.

Kiekvienas iš mūsų turi savo kelią į laimę ir jeigu tu jį surasi, štai kas atsitiks:

1. Kai tavęs paklaus, ko tu nori iš gyvenimo, tau nereikės galvoti atsakymo – tu jį žinosi, atsakysi akimirksniu ir vienu sakiniu!

2. Kai tavęs klaus, ar tu laimingas – tu jau žinosi ką pasakyti. Tau bus ramu, tu turėsi laiko savo pomėgiams; galėsi daryti tai, kas tau patinka ir kas neša naudą ne tik tau, bet ir aplinkiniams. Galų gale tu suprasi, kad net neprivalai atsakyti į kvailus klausimus, todėl galėsi tiesiog nusišypsoti. O galiausiai tavęs niekas net neklaus ar tu laimingas – juk tai matysis tavo veide!

Tu pagaliau suprasi svarbiausių šioje žemėje žodžių reikšmę, pradėsi vertinti kitų nuomonę ir laisvę. Tu suprasi, ko vertas GYVENIMAS. Nustosi kaltinti orą, praeivius, kitus žmones dėl nesėkmių. Pradėsi branginti kiekvieną lietaus lašą! 

Suprasi, kaip nuostabu yra GYVENTI!

P.S. Čia dar ne viskas! Skaityk kitus mūsų straipsnius!