Laimės nuodai

Juk esi sutikęs žmonių, kurie viską daro paviršutiniškai? Šiam klausimui paskirsiu šią temą – apie laimės nuodus.

Kartą paskelbiau Facebook tinkle pranešimą:

Štai, kokių komentarų sulaukiau:

Viena iš merginų parašė: Alex Monaco, dabar gailiuosi dėl to, kad pirkau tavo knygą… Nemaniau, kad tu taip žeminsi moteris…  Ir t. t.

Vėliau ji komentarą pašalino, tikriausiai supratusi, kad perskaitė tik dalį mini pranešimo, sudaryto iš 4 super trumpų sakinių… Esu įsitikinęs, kad ji net neskaitė straipsnio, kuriame paaiškinu, kodėl taip teigiu.

Deja, žmonės, neskaitę žinučių iki pabaigos, leidžia sau rašinėti pačius kvailiausius komentarus. Vieni iškoneveikia Facebook sienoje, o kiti…

O juk realiame gyvenime jie irgi elgiasi analogiškai.

 1. Beveik į viską žiūri paviršutiniškai.
 2. Paviršutiniškai vertina kitus.
 3. Paviršutiniškai žvelgia į straipsnius rašančius žmones.
 4. Gyvena paviršutiniškus gyvenimus...

Esama tokių, kurie net atlikdami paprastus ir aiškius „Onbo“ testus atsakinėja į klausimus neperskaitę jų iki galo. O juk sistema nėra kvaila ir lengvai identifikuoja lengvabūdiškus hakerius.

Ech…

Paviršutiniškumas – tai laimės nuodai.

Kai esi paviršutiniškas, neskiri laiko savo tikrajam , todėl nesupranti savęs.

Kai esi paviršutiniškas, žmonės ne-e-e-e-e-e-eeeeeee…

Ech…

Įdomu, ar tu į gyvenimą ir į svarbiausius klausimus žiūri paviršutiniškai?

Štai kokį laišką gavome iš mokinio, naudojančio „Onbo“ mąstymo treniruoklį:

Aš tik dabar atsakinėju į klausimus atvirai, o ne tam, kad surinkčiau kuo daugiau balų... Iš pradžių galvojau: reikia atsakinėt 100 % ir taip įsikalt į galvą atsakymus – taip perrašomas mąstymas, bet turi imtis veiksmų, kad jį perrašytum. Ar čia taip ir turi būti, kad supratimas ateina tik po laiko? :) Gal tik man taip pasirodė :) Kaip jūs atrenkate „Onbo“ nugalėtojus?

Atsakymas:

Tu teisus. Balai nėra svarbiausia. „Onbo“ užduotys skirtos lavinti ištvermę ir discipliną. Mes norime, kad tu būtum priklausomas nuo saviugdos, todėl nevertiname pagal balus.

Mes auginame aistringus kovotojus, o ne šaltus mokslininkus, todėl vertiname mokinių pasiekimus pagal šiuos kriterijus:

 1. Disciplina – ar kiekvieną dieną dirbama ties mąstymu.
 2. Misijos atlikimas – ar visos misijos išsamiai išanalizuotos.
 3. Pastangos, įdėtos ruošiant pamokas – ar buvo bandoma atrasti skirtingus mąstymo būdus.
 4. Įsigilinimas į pamokas – kiek laiko buvo skirta pamokai atlikti?
 5. Ar pamoka buvo atlikta prabėgomis, ar stengtasi įsigilinti?

Norintiems iš „Onbo“ išspausti maksimumą, siūlau:

 1. Perspektyvą: Pakartoti kiekvieną pamoką įsigilinant į klausimus ir atsakymus tam, kad pamatytum problemos sprendimą iš kitos perspektyvos.
 2. Mėgavimąsi procesu: Vykdant pamokas nereikėtų susireikšminti. Kitaip tariant, pamėgink mėgautis procesu. Kol nesijausi gerai darydamas testus ir misijas, tol… 

  Įsivaizduok, jeigu išmoktum jaustis gerai programuodamas savo charakterį? Supranti, apie ką aš? Aukštumas pasiekia tie, kurie dievina neįdomų (kitų manymu) darbą su savo mintimis – mąstymo programavimą. Tapk mąstymo programuotoju ir tau atsivers visos durys!!!

Esu įsitikinęs, kad supratai nemažai dalykų, kuriuos įterpiau tarp eilučių, ir neabejoju, kad perskaitęs šį turinį po savaitės, o po to po mėnesio ir aptikęs jame žymiai daugiau užtaiso nei įsivaizdavai, parašysi komentaruose ir išspausi iš mūsų mokymų maksimumą.

IŠSPAUSK MAKSIMUMĄ!!!

Jeigu šis tekstas arba mokymai neatitiko tavo lūkesčių, prašau, maldauju, sukurk dar geresnių sprendimų, kurie tikrai užtikrins tavo pokyčius. Juk tu gali tai padaryti? Ar tau nerūpi tavo pasiekimai? Bruce Lee mokėsi iš geriausių, tačiau sukūrė savo sistemą norėdamas pasiekti dar daugiau. Supranti, apie ką aš?

Mes kūrėme „Onbo“ pirmiausiai sau. Norėjome įrankio, kuris užsuktų reaktorius, esančius galvoje ir širdyje. Bet sukūrę sprendimą, nepasilikome jo vien sau. Pasidalinome didžiausiomis paslaptimis su tavimi, suprasdami, kad tu gali tapti dar stipresniu už mus.

Jeigu taip įvyks, tu tapsi mūsų mokytoju!

Bet kad taip įvyktų, turėtum lankytis minčių treniravimo salėje dažniau už mus! Jei padarysi, ką siūlau, gali būti, kad greitai mes prašysime tavo autografo! Užsuk savo reaktorių!

Išspausk iš gyvenimo maksimumą!  

Alex Monaco