Kodėl niekas nenori, kad keistumeisi?

Mes gyvename visuomenėje, kuriai nereikia sąmoningų arba laimingų žmonių. Tam esama paaiškinamų priežasčių.

Tik pasvarstyk, jeigu žmonės susivoktų ir išmoktų jaustis laimingi be naujų daiktų, paslaugų – jie daugiau nepirktų gražiai supakuoto šlamšto  iš „šventyklų“! Tai pakenktų ekonomikai! Parduotuvių savininkai nenori bankrutuoti!

Štai kodėl užuot reklamavę ilgalaikę laimę (kurią gali gauti visiškai už dyka „pasikrapštęs“ savyje), marionečių meistrai lėlininkai vis dar propaguoja:

 1. Filmus
 2. Grožio priemones
 3. Madas
 4. Metalinius, plastikinius, silikoninius daiktus ir paslaugas, kurios suteikia tik trumpalaikę laimę.

Bet užteks kalbėti apie magnatus. Ne tik jie siekia, kad liktum, koks esi.

Tavo pažįstami ir net artimi draugai nenori, kad keistumeisi. Tik galiu įsivaizduoti, kokią paniką jie sukels pajutę, kad tu evoliucionavai. Jiems tikrai nepatiks, jeigu atsisakysi su jais nueiti į kazino arba į striptizo barą. Tie žmonės nusiviltų, jeigu tu įgautum proto!

Na, gerai, situacija nėra tokia jau bloga, vis dėlto yra žmonių, norinčių tavo pokyčių.

Išvardysiu juos: 

 1. Stilistai nori, kad pagilintum savo žinias dizaino srityje – domėtumeisi mada. Jie nori, kad neatsiliktum nuo naujausių tendencijų ir atrodytum madingai. Jie nenori, kad tu jaustumeisi gerai dėvėdamas kasdienio neįmantraus stiliaus drabužius!
 2. Reklamos agentūrų vadovai ir reklamų kūrėjai nori, kad tu ir aš, Alex Monaco, pabustume ir pagaliau pradėtume gerbti jų meno „šedevrus“. Jiems pavyko! Rezultatas: reklamų vergai kasmet mielai perka bilietus į „Kanų liūtų“ reklamų festivalį... Manau, tik degradavęs žmogus gali mokėti už tai, kad jam leistų kino salėje pažiūrėti reklamas...

  P.S. Neseniai mačiau šampūno reklamą, kur teigiama, kad jame yra aukso! Jeeee! O juk nerasi geresnio šampūno už Alex Monaco brain wash! Būtų neblogai, jeigu tokį pagaminčiau? Vos surinkau 10 000 feisbuko sekėjų, vienas žmogus pasiūlė sukurti Alex Monaco drabužių liniją! Tik galiu įsivaizduoti, kokių pasiūlymų sulauksiu ateityje! Šiems žmonėms iš anksto noriu pasakyti: „Eikite velniop!!!“
 3. Bažnyčia. Ji taip pat nori, kad patobulėtum, patikėtum, jog Dievas tikrai egzistuoja. Kuo labiau žmonės tuo tiki, tuo daugiau dvasininkai uždirba. Bažnyčios tarnai prašo žmonių, kad juos remtų, tikriausiai bažnyčios šefas, gyvenantis danguje, neturi už ką pavalgyti...
 4. Mokesčių gavėjams patiktų, kad tu patobulėtum – taptum paklusnesnis. Jie palengvina tavo būtį. Visai neseniai dėl tavęs netgi sukūrė svetaines, kuriose gali susimokėti mokesčius, neišeidamas iš namų. Tai patogu, velniai griebtų! Tik įsivaizduok, kaip VMI švęs tą dieną, kai valstybė „prastums“ įstatymą, leisiantį mūsų kūnus tiesiogiai prijungti prie sistemos, kad galėtume atsiskaityti natūra! Jeee! Būtų patogu ir paprasta!
 5. Tavo šefas taip pat nori pokyčių. Jis trokšta, kad šiandien pasielgtum pagal jo norus. Kalbu ne apie piktą šefą, apie kurį pagalvojai, o apie tavo pasąmonę. Štai kas tave valdo! Pasąmonei nepatinka sunkiai dirbti. Jai nepatinka kvaili egzistencinei klausimai. Jeigu galėtų, tavo pasąmonė įsipatogintų ant sofos, bet negali, todėl paprašo, kad pailsėtum + papramogautum + pavalgytum + parūkytum + išgertum.

  Pasąmonė mėgsta „augintis lašinius“. Vos tik pajutusi, kad smegenų užkampyje sustingę neuronai pradėjo krutėti (dėl to, kad perskaitei šį tekstą), nusiųs organizmui hormonų, kurie privers tave ieškotis patino arba patelės. Uch... Greitai ateis vasara... Man kilo klausimas... įdomu, kam dažniau paklusti – sąmonei ar pasąmonei?
 6. Vyriausybė. Ji nori, kad pasikeistum ir nustotum ieškoti teisybės. Jai neparanku, kad žmonės mąstytų savo galva. Vyriausybė suvokia, jeigu visi turėtų savo nuomonę, kiltų revoliucija, todėl valstybių prezidentai taip retai susitinka su švietimo ministerijų darbuotojais. Būtent todėl jie nesirūpina švietimo sistema. NEREIKIA, KAD KAS NORS BŪTŲ NUOVOKESNIS, GREITESNIS, STIPRESNIS! 

Manai, kalbu apie Lietuvą? N-e-e-e-e. Kalbu apie Ameriką. Rusiją. Angliją, kitas šalis, kurių vadovai neverti pagarbos. Juos reikėtų nuversti. Visus iki vieno. Vietas, kur renkasi politikai, reikėtų sudeginti. Aš mėgstu deginti. Esu grubus. Esu šunsnukis. Kartais moku būti dieviškai švelnus ir rūpestingas. Moku bučiuoti ir mylėtis.

Bet, kaip jau minėjau, kartais elgiuosi nepadoriai.

Kodėl?

Tikiu, kad su problemomis reikia elgtis įžūliai. Velniai griebtų! Rekomenduoju taip daryti ir tau.

Žinok: priešus reikia traiškyti, o ne cackintis su jais!

Taip aš elgiuosi su velniu, kuris nuolat  bando prabusti manyje. Savo vidinį Liuciferį ilgai laikiau ant pavadėlio. Įprato, prisijaukinau jį. Bet aš nesiruošiu užmigti ant laurų. Ir tu neturėtum. Net nebandyk tapti šventu angelėliu. Turėtum siekti ne gėrio ar blogio, o pusiausvyros – aukso viduriuko. Bet niekas to nenori. Vieni tau sakė, kad turi tikėti Dievu. Jie siekia, kad atsisakytum materialių dalykų. Kiti tikino, neva turi siekti pinigų ir šlovės. Velniop kraštutinumus! Atėjo nauja era!

Tikiu, kad reikia siekti aukso viduriuko – visko, kas tau priklauso!

Alex Monaco

P.S. Šis pasakojimas - tai knygos „Pokyčių alchemija“ dalis. Šią knygą gauna tik išskirtinių ONBO treniruočių dalyviai!