6 knygos, kurias TAU patariame perskaityti 2018 metais

Šią savaitę jūs rekomendavote saviugdos knygas... Mes pridedame savo!

Ilgai netęsiant…

Alex Monaco rekomenduoja:

1. “Atlas Shrugged”, Ayn Rand

Skaitydamas pirmus puslapius, tapau romano įkaitu. O antroje dalyje iš knygos išniro didžiausias drakonas, kuris surijo mane visu kūnu ir iki šiol manęs neišspjovė. Galima teigti, kad vis dar gyvenu šia knyga. Ji paliečia gyvenimo, egzistencijos klausimą. Aiškiai ir tiksliai išdėstyta, kokia yra žmogaus gyvenimo prasmė; kas yra narsa, atsidavimas ir laisvė. Tai – iš tiesų nuostabiausias, 1168 puslapių šedevras, parašytas žavios ir nuostabios moters – Ayn Rand.

2. “Mažasis princas”, A. de Saint-Exupéry (gali klausyti ir kaip audio knygą)

Dievinu šią mažą knygelę suaugusiems. Vaikystėje perskaičiau kaip pasaką. Vėliau perskaičiau dar ir dar, ∞ kartų. Šią knygą galima perskaityti per valandą. O tam, kad suprastum, reikia viso gyvenimo. Esu įsitikinęs, kad tie, kurie ją skaitė, mano, kad perkando šį šedevrą – NĖ VELNIO! Pabandyk iš naujo, atrasi naują pasaulį!

Inga Stasiulionytė rekomenduoja:

3. “Mąstymas, greitas ir lėtas”, Daniel Kahneman

Psichologas-ekonomistas D. Kahnemanas (o taip pat Nobelio premijos laureatas) šioje knygoje pateikia naujų įžvalgų apie mūsų pasirinkimus darbe ir asmeniniame gyvenime. Autorius pasakoja, kaip mūsų sprendimams įtaką daro dvi mąstymo sistemos - greitoji intuicijos bei lėtoji logikos. Ir kaip išmokę suprasti šiuos proto veikimo principus ne tik galėsime stipriau siekti savo tikslų, bet ir priimti geresnius sprendimus gyvenime, apsiperkant, priimant naujus įpročius, bendraujant su kitais žmonėmis.

4. “Sidharta”, Hermann Hesse

H. Hesse kūryba persmelkta Indijos filosofijos, bet „Sidharta“ - ypatingai. Šioje knygoje autorius Sidhartos vardu sūnų, kurį patraukia elgetaujančių vienuolių, atklydusių į miestą, romus žvilgsnis, sklindantis savęs atsižadėjimo aromatas, gyvenimo kančios sunaikinimas. Jis nutaria palikti tėvo namus ir keliauti drauge su jais, su šamanais. O jo vaikystės draugas Govinda, matydamas išmintingą ir gražų savo draugą, jo nepalieka, ir keliauja su juo. Tai tapsmo asmenybe istorija - mažytė knygelė, galinti pasislėpti knygų lentynoje, bet pradėta skaityti auga, plečiasi ir tarsi didėja.

Debesyla rekomenduoja:

5. “4 Valandų darbo savaitė”, Timothy Ferriss

Kai perskaičiau šią knygą, supratau kiek daug mano draugų bei kolegų ją irgi skaitė. Bei ne tik skaitė - aktyviai naudojasi ja savo versle, kūryboje, asmeniniame gyvenime. Man ši knyga gyvenimo nepakeitė. Užtat padėjo suvokti visą, ką ir taip žinojau ir sudėti tai į vieną strategiją. Dabar - ši knyga tapo beveik viso mano darbo pagrindu. Ką daryti, kad dirbti reiktų tik kartą?

6. “Laimės hipotezė”, Jonathan Haidt

Ar tai gera knyga? Paaiškinsiu - tai knyga, kurią skaičiau 7 MĖNESIUS, nes kas antrą pastraipą turėjau sustoti, pasižymėti, apgalvoti. Man, kaip informacijos žiurkei, tai nuostabi knyga. Kas daro žmones laimingais? Nuo filosofijos iki... Čia apkalbama viskas. Tokia išsami ir nuorodų, citatų, tyrimų pilna knyga, kad...! Ją visai nesenai baigiau skaityti ir tiesiog įsimylėjau.

...Taigi gero skaitymo! Ir jei tau norisi daugiau gerų saviugdos idėjų bei įrankių - tiesiog registruokis mūsų laiškams formoje žemiau.

Onbo.lt komanda
Alex ir Danielius