Klausimai, keičiantys gyvenimus

Debesyla: Taigi, po Franklino pavyzdžio, aš lyg ir nebeturiu ką pasakyti, todėl papasakosiu apie kitokių tipų klausimus. Vienus keliu savaitės pradžioje, o kitus – kaskart prieš pradėdamas naują veiklą. 

PIRMA: Klausimas, kurį sau keliu prieš pradėdamas naują veiklą.

Pradedant naują darbą, perkant naują daiktą, kuriant naują pažintį, skaitant naują straipsnį, einant patikrinti pašto dėžutės, tiesiant pirštą Facebook ikonos link, savęs klausiu vieno svarbaus klausimo:

„Ar man tikrai to reikia?“

ANTRA: Klausimas, kurį keliu sau kiekvieną savaitę.

Taip pat kiekvieną pirmadienį (arba antradienį, jei pirmą dieną pratinginiauju) aš peržiūriu savo ateinančios savaitės planus.

...Pažvelgiu į ant sienos pakabintą kalendorių, kuriame kvadračiukais išdėstytos visos mano tikėtinos gyvenimo trukmės savaitės. Nužvelgiu, kaip tai gana erdviai telpa vos į A3 formato lapą, prisimenu, kad neišvengiamai ir man teks supūti šioje žemėje...

Ir atsikvėpęs pozityviai klausiu:

„Ką svarbiausio galiu padaryti per ateinančią savaitę?“

Man padeda tai, kad praėjusios savaitės atliktus darbus tą patį pirmadienį persirašau į sąrašą sąsiuvinyje. Taigi matau, kad jei praeitą savaitę parašiau jaudinantį straipsnį – šią taip pat nesinori atsilikti.

Surašau idėjas, ką norėčiau nuveikti ir tai tampa paruoštuku savaitei.

Kasdien dirbu. Kitą savaitę kartoju. Ir stebuklai vyksta.

Žinau, tai paprasta, tačiau šie du klausimai – vienas prieš imantis naujų darbų, o antrasis kiekvienos savaitės pradžioje, padeda išlikti produktyviam. Ir tai veikia!

Alex Monaco: Mano klausimai.

Aš taip pat turiu klausimų, kuriais naudojuosi.

Seniau bandžiau juos įsiminti, bet sunkiai sekėsi. Taip jau yra: „Žmonės žino visas laimės paslaptis, bet tiesiog pamiršta jomis vadovautis.“

Žinodamas tai, ką parašiau aukščiau, nusprendžiau sugalvoti sistemą, kuri rytais primintų man tuos klausimus, kurių labiausiai reikėjo, kad mano gyvenimas nelagintų. Pasirinkau du sprendimus.

Trello man kasdien primena svarbiausius dienos klausimus, o „Onbo“ atsakingas už daugybę kitų klausimų, kurie padeda skiriant tik penkias minutes per diena iš naujo perfiltruoti savo vertybes. Kasdieninis charakterio šlifavimas, tobulinimas padeda man neišklysti iš kelio.  Esu velniškai laimingas, kad galiu naudotis tokia priemone tobulėjimui kaip „Onbo“.  

Tačiau Trello taip pat veikia galingai.

Rytais, atėjęs į darbus, pirmiausiai įsijungiu ne Facebook ir ne el. paštą, o Trello.

Po daugybės bandymų įsitikinau, kad kas rytą iškėlęs ir atsakęs į tam tikrus klausimus, visai dienai įgydavau pasitikėjimo savimi.

Kai kuriuos klausimus, kurie surašyti Trello, atsakiau sau jau 1 000 kartų. Tu net neįsivaizduoji, kaip gera žinoti, kad bet kada gali atsakyti į klausimus „ko nori iš gyvenimo?“, „kas tau svarbiausia?“ ir t. t.

Šią akimirką žinau, kas esu, ko noriu, ko trokštu, todėl jaučiuosi taip, lyg stovėčiau įsirėmęs į žemę tūkstančiu kojų.

Mhmmmm. Įdomu, ar dažnai užduodi sau klausimą „Ko aš noriu iš gyvenimo?“.

Ar greitai į jį atsakai?

Esu įsitikinęs, kad viskas pasikeistų, jeigu kasdien užduotum sau klausimą: kas man trukdo čia ir dabar būti laimingam? Uždavęs šį klausimą, pagalvok, ar tikrai tai, ko sieki, garantuoja tau didesnę laimę, kai ir taip turi svarbiausią dalyką gyvenime – GYVYBĘ.

Nesakau, kad nereikia siekti didesnių dalykų, tačiau nemanau, kad reikia būti susiraukusiam… Kai supranti, kad esi laimingas su tuo, ką turi, atsipalaiduoji ir pradedi veikti, nes imi mėgautis gyvenimu. Kai imi daryti darbus su šypsena, tuomet viskas pavyksta tarsi savaime.

Supranti, į ką lenkiu? 

Žinau, kad kasdien savęs klausti „ar galiu pasijusti laimingu čia ir dabar – be daiktų ir pinigų?“ yra užknisantis užsiėmimas, tačiau tą reikia daryti, jeigu nori atsikratyti iliuzijos, kad laimė ateis tik tada, kai pasieksi TV ir medijos išreklamuotas vertybes…

Bet… Registruokis naujienlaiškiams (ir dovanoms) laukelyje žemiau ir mes parašysime, išleidę šio pasakojimo tęsinį!

- Debesyla ir Alex Monaco