Kodėl vieniems klausimų metodika veikia, o kitiems – ne?

Man gaila, tačiau ne visi, užduodantys sau klausimus, pasiekia tikslus. Gaila, bet ne visi, tampantys svarmenis, išaugina raumenų masę. Ech… Apmaudu, kad dalykai keičiasi tik tuomet, kai dirbi kokybiškai.

...Na, gerai, užteks sarkazmo :)

Daugybė žmonių bando atsakyti sau į svarbius gyvenimo klausimus, bet taip nieko ir nepasiekia.

Tam yra rimtų priežasčių.

Pasidalinsiu jomis.

  1. Kartais tie, kurie nuolat užduoda sau klausimus, taip į juos ir neatsako, nes jie tėra mąstymo mazochistai. Tokie žmonės tik sugalvoja klausimus, bet nesiima veiksmų ir neformuluoja išvadų. Neužtenka tik atsakyti sau į klausimą, reikia daryti išvadas ir imtis veiksmų. Tik tokiu būdu galima garantuoti pokyčius, mielas skaitytojau. Dabar supranti, kodėl pamokų metu mes tau duodame ir misijas?
  2. Daugybė žmonių dirba su savo svajonėmis tik kartą per savaitę ar kartą per mėnesį. Tokiu būdu mąstymo pakeisti neįmanoma, kaip neįmanoma ir užsipompuoti raumenų sportuojant tik kartą per savaitę. Esu tikras, kad visi, naudojantys klausimų metodiką tik kartą per savaitę, suras atsakymus tik senatvėje.  
  3. Daugybė žmonių, suprantančių klausimų ir atsakymų galią, vis tiek nepasiekia tikslų. Visų pirma jiems reikėtų naudoti dvejopą klausimų techniką.

    A) Užduoti tuos pačius klausimus kasdien. Šiuo atveju rekomenduojama susikurti sistemą (jau pasakojau apie Trello), kuri nuolat primins pagrindinius klausimus. Tarp visų šių klausimų turėtų būti ir šis: KAIP DAR GALIU PAGERINTI ARBA ATNAUJINTI KLAUSIMUS, KAD JIE TIKRAI VEIKTŲ? Aš nuolat savęs to klausiu ir kartais pakeičiu vieną ar kitą klausimą kitu – naujesniu, naudingesniu. Prisimink: nėra tobulų klausimų, bet yra tie, kurie šią akimirką veikia.

    B) Yra per 300 klausimų, į kuriuos reikėtų atsakyti per 30 dienų. Tai mes išsprendėme su „Onbo“. Per mėnesį, atsakydamas sau į daugiau nei 300 klausimų, stimuliuosi svarbiausias žmogiškąsias savybes.
  4. Daugybė žmonių į klausimus atsakinėja paviršutiniškai. Jeigu bandei naudotis „Onbo“, atsakyk, ar nuoširdžiai į juos atsakinėji? 

Nesi kvailas, supranti, ką noriu pasakyti, juk esi sutikęs žmonių, kurie viską daro paviršutiniškai?

Alex Monaco,
Ištraukos iš knygos "Pokyčių alchemiją", kurią gauna tik ONBO.lt dalyviai