Kaip perprogramuoti savo mąstymą?

Kaip manai, kaip susiformavo tavo mąstymas, charakteris, požiūris į gyvenimą, mentalitetas?

Viskas prasidėjo dar vaikystėje, kai visuomenė pateikė tau paruoštus atsakymus į klausimus. Jie pasakė, kad pasieksi laimę tik tada, kai papilnėsi arba sulieknėsi, tapsi gražus ir turtingas, bet… Vienais teiginiais tu patikėjai (priėmei juos, kaip savus), o kitais ne, todėl vis dar ieškai atsakymo... Bet ką aš čia pasakoju, blogiausias savo žmogiškąsias savybes žinai pats, bet kaskart pabandžius jų atsikratyti, mintyse paspaudus delete, pamatai:

Taip jau yra, žmonės negali prijungti laiduko prie smegenų ir per valandą perinstaliuoti operacinės sistemos – mąstymo. Bet yra kitų metodų.  

Mes labai norėjome padėti žmonėms persiprogramuoti, todėl į „Onbo“ sistemą įtraukėme laaaabai ypatingus, specialius klausimus, kuriuos su studentais testavome Monako universitete, Masačusetso technologijų institute (MIT), Kalifornijos universitete.

Tyrimų rezultatai mus šokiravo (gerąja prasme).

Atlikę dar daugiau tyrimų ir išdiskutavę juos su mokslininkais, įsitikinome, kad „klausimas po klausimo ir sunkiausią charakterį pratašo“.

Kai žmogus, nuoširdžiai padirbėjęs su savo mintimis, atranda atsakymus į svarbiausius gyvenimo klausimus, jis tampa susifokusavęs, atsipalaidavęs, pasitikintis savimi, laimingas ir sėkmingas.

Pavyzdžiui: Linas Danilevičius

Norėčiau padėkoti už puikius „Onbo“ mokymus ir pasidalinti nedidele sėkmės istorija – pirmo susitikimo metu išsikeltą pagrindinį mėnesio tikslą pasiekiau per kelias dienas – atsikračiau daug metų kamavusio šlykštaus jausmo viduje, radau ir priežastis, ir priemones tam įveikti. Tapau laimingesniu žmogumi, nors, prisipažinsiu, seni įpročiai tempia atgal ir kartais įsijungia senasis mąstymas. TAČIAU :) Praeitą savaitę sutikau seną pažįstamą autobusų stotyje – ji su manim pasisveikino ir nusišypsojo, nes aš jai šypsojausi. Tik ji nežinojo, kad šypsojausi ne konkrečiai jai – šypsausi visiems. Autobuse įsišnekėjom ir išgirdau tai, ko gyvenime nesu girdėjęs – kad aš toks pozityvus ir fainas, kad JI nuo manęs pasikrauna, kad nori būti ir susitikti su manim dažniau, nes aš skleidžiu gerą savijautą. Noriu tik pabrėžti, kad nieko nedariau prisiverstinai… Tiesiog buvau savimi, nesiekiau jos užburti ar kažkaip paveikti, tiesiog laisvai bendravau.

Ačiū už parodytą kelią tapti kitokiu savimi, tokiu, kokiu pačiam gera būti, ir šalia kurio būdami kiti žmonės gali pasikrauti teigiamų emocijų. Mintyse save vadinu Linu Monako, jei neprieštaraujate, nes tai man asocijuojasi su visomis teigiamomis permainomis ir gyvenimo stiliumi, kurio išmokau iš jūsų. Dar kartą ačiū, viliuosi „apturėti“ gyvą susitikimą su jumis vieną dieną. Iki!

Ar nori tapti savimi pasitikinčiu žmogumi? Ar nori mėgautis ramybe + dažniau glamonėtis su laime? Na, gerai, jeigu nenori su ja mylėtis arba glamonėtis, negi nenori turėti ją savyje?

Ar esi sutikęs žmonių, kurie žino, ko nori? Argi jie nėra laimingi šunsnukiai?

Tas, kuris trokšta tapti žmogumi, kuris žino, ko nori, turi išsiaiškinti, ko nori…
Neįmanoma išsiaiškinti, ko nori, neatsakius sau į daugybę klausimų…

Nuskambės banaliai, bet į klausimus gali atsakyti tik uždavęs juos sau...

Dabar supranti, kodėl „Onbo“  sistemoje naudojame stebuklingąją, seksualiąją klausimų metodiką?

Bet klausimų metodika nėra naujas dalykas. Šia metodika jau seniai naudojasi treneriai, dirbantys su elitiniais sportininkais. Ją naudojo psichologai (Rodžersas ir kiti), dirbantys su klientais. Užduodami klausimai – tai pats veiksmingiausias būdas žmogui pašalinti gyvenimo problemas.

Vienas talentingiausių Amerikos trenerių Dan Lange taip pat naudojo klausimų metodiką. Jis ruošė vieną labai sėkmingą lietuvos sportininkę Olimpiadai, kai ši dar buvo už Atlanto. Kiekvieną dieną jos ir kitų sportininkų jis klausinėjo, kaip jie jaučiasi. Bet geriau tegul apie tai papasakoja pati mokinė:

Taip, manęs ir kitų sportininkų kasdien klausė, kaip jaučiamės. Atsakyti „gerai“ nepakakdavo. Turėdavome tiksliai suprasti, kas dėjosi su mumis, ir detaliai atsakyti, kaip jautėmės fiziškai, protiškai ir emociškai. Treneris, išklausęs mūsų atsakymus, sukurdavo individualias tos dienos treniruotes, kad pasiektumėme optimaliausių rezultatų. Iš Deno sportininkai išmoko, kad jų protinė ir emocinė būsena lemia rezultatus. Jo metodika mane įkvėpė, todėl jau ilgą laiką dirbau su mąstymo treniravimu ir testais.

Klausimų privalumai

  1. Apie gyvenimą sužinome klausdami. Mokslininkai įrodė, kad gyvenimo mokomės klausdami. Vaikai niekieno neskatinami pradeda mokytis gyvenimo jį stebėdami, bandydami ir nuolat klausinėdami „kodėl“. Per klausimus vaikai išmoksta priežasties ir pasekmės santykio ir, svarbiausia, jie suvokia žodžių reikšmes.
  2. Kuo daugiau informacijos turime, tuo lengviau formuluoti teisingus klausimus. Deja, užaugę nustojame klausinėti ir apsiribojame paaiškinimais, kuriuos kažkada išmokome. Tačiau kai tie atsakymai nebetinka susidūrus su naujais gyvenimo iššūkiais, mes užstringame. Susidūrus su problema, smegenys greitai įsikimba dažniausiai mūsų naudojamo sprendimų šablono. Kartais priimame neteisingus sprendimus, nes neduodame laiko smegenims rasti naujesnių ir geresnių sprendimo būdų. Kuo daugiau turime prieinamos informacijos ir patirčių, tuo daugiau galimybių turime išspęsti problemas, užduodami vis naujus klausimus.
  3. Gyvenimo kokybė priklauso nuo to, kokius klausimus sprendžiame. Mūsų gyvenimo kokybė yra tiesiogiai susijusi su mąstymo kokybe. Tuo tarpu mąstymo kokybė priklauso nuo to, kokius klausimus iškeliame: „Klausimai yra mąstymo varomoji jėga“.
  4. Klausimai padaro mus protingesnius! Klausimai suformuoja smegenyse naujus, lankstesnius modelius, naudojančius įvairesnę informaciją. Kuo daugiau modelių ir šablonų suformuojama, tuo lengviau rasti vis geresnius sprendimo būdus. Iškilus problemoms, smegenys pasirenka optimaliausią variantą iš kelių galimų, užuot strigusios prie vieno seno ir, greičiausiai, jau nebeveikiančio šablono.
  5. Klausimai padeda atsiverti ir atsiskleisti! Kuo lanksčiau veikia tavo smegenys, tuo daugiau ir įvairesnės informacijos gali priimti, todėl gali pamatyti skirtingas perspektyvas ir, svarbiausiai, būni mažiau šališkas ir ribotas.
  6. Dažni atsakymai į klausimus padaro mus greitesniais. Kuo dažniau užduodi tuos pačius klausimus, tuo greičiau į juos atsakai. Kai į klausimą „ką šiandien turiu padaryti dėl savo svajonės“ gali atsakyti per sekundę, tavo dienos planai tampa labai aiškūs, ir daugiau nesustoji vidury kryžkelės, kaip daugybė tave supančių žmonių.
  7. Iškeldami teisingus klausimus, susikuriame tikrąją laimę. Mes žinome, koks yra ramybės ir harmonijos jausmas, bet ne visi skiriame laiko, kad suprastume, kas sukelia šiuos jausmus. Kai pradedame kelti vis gilesnius klausimus apie šias svarbias temas, pradedame suprasti, kaip vis dažniau jausti šiuos jausmus. Esame savo pojūčių kalviai ir turime galimybę pasirinkti, kaip jausimės.

Bet tai ne pabaiga. Šis straipsnis - tik maža dalis ONBO.lt treniruočių sistemos.

Prisijunk ir jau šiandien gauk pilnas Onbo.lt treniruotes, testus, užduotis, asmenines konsultacijas ir knygą “Pokyčių alchemiją”, kurią gauna tik tikri Onbiečiai.

Mąstymą kasdien treniruojanti,
Onbo.lt komanda!