8 geriausi saviugdos metodai (II dalis)

Kaip minėjome vakar - kalbame apie geriausius saviugdos metodus:

1) Knygų skaitymą
2) Meditaciją
3) Įvairių Youtube ir TED video žiūrėjimą
4) Gyvenimo mokytojo (koučerio, psichologo, guru) pasisamdymą
5) Susipažinimą su 100 žmonių ir atsakymų gavimą iš jų
6) Seminarų lankymą
7) Mokymąsį iš “gyvenimo pamokų“, savo vaikų pasigimdymo, susituokimo ir laukimo, kol viskas paaiškės
8) ONBO

Kyla klausimas kurį metodą naudoti protingiausia? 

Pakalbėjime apie antrąją pusę sąrašo!

5) Susipažinti su 100 žmonių ir iš jų gauti visus rūpimus atsakymus.

Kiekvienas mūsų nešiojasi dalį atsakymų į gyvenimo klausimus. Jei artimai susipažintum su pakankamu kiekiu žmonių, šiuos atsakymus galėtum surinkti.

Linksmumas: O, tikrai linksma! Įsivaizduok: turi užkalbinti begalę žmonių, kurie turi skirtingus gyvenimus, hobius, skirtingas istorijas, dirba skirtingus darbus. Kiek naujo sužinosi ir niekada nežinai kur ši avantiūra nuves!

Veiksmingumas: Sunkiai pamatuojamas. Jeigu susipažinsi su gražia mergina ar vaikinu, labai greitai gali nukrypti nuo atsakymų paieškos. Taip pat labai lengva užsisukti panašių žmonių rate - jei visada bendrausi tik su homofobais, niekada nesuprasi sveiko proto žmonių. Ir atvirkščiai.

Trukmė: Kad rastum kokybišką atsakymą, turėsi su žmogumi pabendrauti mažiausiai 30 minučių. Kalbant su uždaresniais žmonėmis ar sudėtingesnėmis temomis - dar daugiau. Daugink iš 100, spėju gausi didelį skaičių?

Šiuolaikiškumas: Kaip ir meditacija, ši saviugdos technika patikrinta laiko. Nėra pati veiksmingiausia, bet viskas visada buvo tik per pažintis - gali pabandyti būti šių dienų Sokratu arba žurnalistu! 

6) Lankyti seminarus.

Tai dar vienas labai populiarus būdas. Teko susipažinti su keliais žmonėmis, kurie lanko beveik visus įmanomus seminarus jų miestuose.

Linksmumas: Labai priklauso nuo lektoriaus. Žinoma, dauguma lektorių stengiasi sudaryti pakilią nuotaiką, kad žmonės smagiai praleistų laiką besimokydami arba grįžtų į sekantį seminarą.

Veiksmingumas: Seminaras, lyginant su knygomis, yra efektyvesnis tuo, jog jame pateikiama jau koncentruota informacija. Taip pat seminaro metu gali įgyti minimalios praktikos, atlikęs užduotį arba testą, tarsi perkeldamas teoriją į veiksmą. Galiausiai - paklausti svarbių klausimų gyvai, kaip šių onbiečiai klausia per vebinarus. Žinoma, kaip ir knygų skaityme, čia išlieka ta pati problema - teorija be praktikos, pokyčių nedaro.

Trukmė: Priklauso, kiek būsi aktyvus. Įprastai vidutinis seminaras trunka apie 2-4 valandas. Tada, aišku, lieka viską pritaikyti praktiškai, ko didžioji dalis klausytojų nedaro, nes po seminaro niekas jų darbo neprižiūri.

7) Mokytis iš “gyvenimo pamokų“, pasigimdyti vaikų, susituokti ir laukti, kol viskas paaiškės.

Tai vienas ekstremaliausių saviugdos būdų, bet ko gero taip pat ir populiariausių. Šis būdas ne tik, kad išmeta žmogų iš komforto zonos, bet tiesiog įspaudžia į kampą ir verčia mokinį kilti arba kristi.

Linksmumas: Priklauso nuo mokinio požiūrio.

Trukmė: Apie 67 metus, priklausant nuo mitybos ir fizinio aktyvumo.

Šiuolaikiškumas: Jis vyksta dabar, taigi visada bus skirtas šiandienai. Tačiau tai nereiškia, kad yra geriausia - šiandien rūpinamės atitaisyti praeities klaidas, tačiau galbūt turėtume žvelgti į rytojų? Šį metodą renkasi visi, kurie nepasirenka sąmoningai dirbti su saviugda.

8) ONBO.

Įsivaizduok, kad sunkiai sergi ir esi operacinėje. Tuoj atliks operaciją ir būsi sveikas. Tačiau chirurgas sako: „Žinai, pagalvojau, kad padarysiu tau operaciją su senąją gerąją “britvute ir jos draugais“. Na žinai ta įranga, kurią naudojau prieš 20 metų. Kažkaip šiandien išgirdau per radiją tokią seną gerą dainą, taip nostalgija užplūdo“. 

Ką pagalvotum? Galbūt klystu, bet norėtum, kad kažkas kištų į tavo kūną nei senas reples, tiesa? Realybėje tu save leidi kišti į senieną: senas saviugdos priemones. 

Tu gali šiuolaikines problemas išspręsti naudodamas senus įrankius - Youtube filmukus, padrikai išmėtytus straipsnius, bet kiek tai užtruks? Čia tas pats, kas išlėkti į Formulės 1 trasą su “Zaparožiečiu“. Taip jau yra. Tu šiuolaikiškas žmogus ir tau yra reikalingi nauji saviugdos įrankiai. Naujausią saviugdos metodą - ONBO verta naudoti ne tik todėl, kad jis šiuolaikiškas, buvo apdovanotas vieno geriausių pasaulio universitetų (MIT), bet ir todėl, jog jame persipina visi kiti seni metodai. Jame yra visko, ko reikia. Tai didelė sistema, kurioje galima rasti ir filmukų, tekstų, straipsnių, užduočių, misijų, testų. Visa tai duodama tau 30 dienų. Diena po dienos gvildenamos skirtingos temos, kad viską labiau įsisavintum.   

Linksmumas: Labai linksma! Animacijos, straipsniai, testai, kasdien vis skirtingomis temomis. 

Veiksmingumas: Patikrintas vieno geriausių pasaulio universitetų. Taip pat patikrintas mūsų laiko ir kelių šimtų žmonių, kurie jau baigė šias treniruotes. Beje, jeigu tau nepatiks veiksmingumas, turi 100% pinigų gražinimo garantiją.

Trukmė: 30 dienų.

Kaina: 60 eurų. Nebent tau pasiseks ir pagausi retą akciją.

Šiuolaikiškumas: Tai ko gero analogų neturintis mokymai Lietuvoje. Visiškai išskirtiniai ir tai sakau kaip kitus lietuviškus mokymus išbandęs žmogus. Kitų tokių nerasi.

Ką renkiesi tu?

Nepamiršk - gale pasirenki tu. Mes tiesiog pasakojame, ką gali išbandyti. Šiandienos užduotis: išbandyk metodą, KURIO DAR NIEKADA NEBANDEI!

Taip, tiesiog. Pasidaryk tokį nuotykį ir tada sakyk - ką pajautei?

Tavo,
Debesyla