GAAAALINGI klausimai, kurių savęs klausiame kasdien

Aptarėme klausimų reikšmę, todėl dabar logiška papasakoti apie stipriausius klausimus, turinčius didžiausią įtaką saviugdai.

Tokių klausimų yra daug. Didelę jų dalį sudėjome į „Onbo“ sistemą. Kai kurie užduodami klausimai skamba gana paprastai, bet iš tiesų yra labai gilūs, pavyzdžiui: „Ką tau reiškia laimė?“, „Ar įmanoma jaustis gerai net tada, kai užklumpa kasdieniškos problemos?“, „Ar kiekvieną dieną kažką darai, kad pasiektum savo svajonės?“. Kiti klausimai sudėtingesni: „Kas svarbiausia tavo gyvenime?“ Bet mes padedame į juos atsakyti paprastesniais būdais, išskaidydami tokius klausimus į siauresnius. Be to, pateikiame atsakymus, atspindinčius skirtingas perspektyvas, kad galėtum susikurti asmeninį atsakymą ir…

Tiesa, juk kalbėjau apie galingus klausimus…

Kad gautum daugiau naudos, tegul Mokytoja ir Danielius patys papasakoja apie klausimus, kurie jiems padėjo suformuoti mąstymą, nuolat verčiantį judėti pirmyn.

Mokytoja, kokius klausimus kasdien užduodi sau?

Kiekvieną rytą, kai žadintuvas suskamba 7:00, sakydama „good morning sunshine“,  aš klausiu savęs: kokį gyvenimą noriu gyventi? Šis klausimas mane priverčia atsikelti ryte su didžiausia energija, nes žinau, ką turiu daryti, kad ši diena būtų nuostabi. Žinau, kad jei nejudėsiu, jei liksiu lovoje spausti snooze mygtuką, vadinasi, prarasiu nuostabias akimirkas. Toks mąstymas išverčia iš lovos!

Kiti klausimai, kurių klausiu savęs per dieną:

  1. ryte: Kas yra svarbiausia ir ką šiandien privalau nuveikti?
  2. dienos metu: Kaip aš jaučiuosi? Kodėl? Ar galiu jaustis geriau, nepaisant to, kas vyksta ir ką darau?
  3. vakare: Kas buvo gerai? Ko išmokau? Ką reikėtų pagerinti? Kas mane stabdo? Kaip aš tai pagerinsiu?

Kokie klausimai pakeitė tavo gyvenimą?

Mano gyvenimas pasikeitė, kai treneris Dan Lange pirmą kartą paklausė: kaip jautiesi? Kai treneris paprašė nuoširdžiai atsakyti į šį klausimą, aš suglumau, nes jaučiau, kad negaliu išsamiai atsakyti. Supratau, kad visiškai nepažįstu savęs. Kaipgi aš iš tikrųjų jaučiuosi? Juk kai geriau suprantame save, žinome priežastis, kodėl kažkas vyksta mumyse, ir lengviau galime imtis veiksmų, kad pagerintumėme savo gyvenimą.  

Danieliau, ką tu manai apie dienos klausimus, ar naudoji juos savo gyvenime?

Pradėsiu nuo 18 amžiaus išradėjo ir diplomato Benjamino Franklino, kuris buvo žymus ne tik tuo, kad jo veidas išspausdintas ant beveik visų 100 JAV dolerių kupiūrų, bet ir tuo, kad dienas pradėdavo ir baigdavo klausimais sau.

Benjaminas keldavosi gana anksti, 5-6 valandą ryto, kartu su saule. Ir dieną pradėdavo klausimu:

„Ką gero aš galiu padaryti šiandien?“

Tada, sugalvojęs savo šiandienos atsakymą į šį klausimą, po trumpų pusryčių eidavo dirbti, tirti, rašyti, galvoti, o dienos pabaigoje, prieš gulant miegoti, užduodavo kitą klausimą:

„Ką gero aš šiandien padariau?“

Ir nepaisant to, kokia diena, savaitgalis, žiema ar vasara – ši dienotvarkės dalis nesikeisdavo. Benjamino dienotvarkė buvo išties griežta. Klausimas krypties nusistatymui iš ryto, dienos darbas, antras klausimas darbo įvertinimui. Miegas. Ir vėl iš naujo. Benjaminas Franklinas iki šiol yra gerbiamas asmuo, nepaisant to, kad jo kaulus jau seniausiai apkramtė kirminai. Jo dienotvarkė bei taiklūs klausimai padėjo pasiekti tai, ko didžioji dalis protėvių iki tavęs dar nepasiekė.

Mano klausimai labai panašūs!

Na, o kokių klausimų klausi savęs TU, skaitytojau? Ar tokių, kurie tave ugdytų? Augintų? O gal kaip tik, smugdančių žemyn ir jėgų neteikiančių? Paklausk savęs to šią akimirką.

Nori daugiau? Tiesiog įrašyk savo el. pašto adresą į laukelį žemiau ir gauk kalnus papildomo gėrio. Pranešime ir apie šio straipsnio tęsinį!

- Onbo.lt komanda