Edmunas: Kaip aš mėnesį bandžiau nieko nepirkti

Panašu, į ONBO 1 euro iššūkįEdmundas išsikėlė sau iššūkį vieną mėnesį nieko nepirkti, o pinigus taupyti. Ir štai, pasakoja, kaip jam sekėsi!


Įkvėptas Debesylos nusprendžiau, jog pats metas išbandyti savo jėgas. Pirmą iššūkį pasirinkau labai paprastą - mėnesį be išlaidų. Į tai neįeiną ,,Vilniečio kortelės” pildymas, maistas, ir panašūs išgyvenimui reikalingi dalykai. Nusprendžiau atlikti šį iššūkį, nes noriu įvertinti savo valios stiprumą atsispiriant kavai, kuriai išleidžiu labai daug mieste, picoms, burgeriams, drabužiams ir pan. Daug neišsiplėtus pats laikas susiimti ir pradėti vertinti tai, kas yra nemokama ir teikia malonumą. Tikiuosi atrasiu daug ką įdomaus, kas pakeis kiną, mokamus renginius ir kasdienias keliones į miestą su tikslu kažką nuveikti už pinigus.

1.

Puiku, pirmoji diena pavyko. Po sunkios savaitės privalėjau likti namuose bent vieną dieną. Nors ją praleidau gana pasyviai ir neproduktyviai, tačiau pirmosios dienos tikslą įvykdžiau. Manau ateityje sunkiausia bus atsispirti kavai, todėl termosas, studentų pamėgta 3in1 taps šio mėnesio vienas iš dažniausiai užpildančių kuprinės turinį dalykų.

2.

Išlydėtas įprotis grįžo atgal. Visą dieną puikiai laikiausi, neišleidau nei cento iki vakaro… Turėjau tikslą nupirkti dovaną vienam žmogui, todėl šios išlaidos nesiskaito, viskas pagal taisykles. Tačiau visą dieną sukdamas ratus aplink miestą labai stipriai išalkau, žinoma teko vėl išleisti kelis litus. Bet bendru rezultatu džiaugiuosi, pavyko atsispirti kavai, kitiems nereikalingams dalykams. Kadangi dovanėlė smulki ir stipriai užkąst nepavyko, įtilpau į 8 eur.

3.

Kaltas, kaltas… Po visos dienos, per kuria neišleidau nieko atsirado galimybė su draugais pažiūrėti futbolą… Visą tai įtakojo padarytas išlaidas. -3 eur kaip sakant ,,Ant alaus”. Nors ir mėnesio tikslas jau nebebus pasiektas, tačiau stenksiuos ir toliau mažinti išlaidas. Supratau, jog vienintelis dalykas, kuris skatina mane pirkti yra draugai. Jų savaime suprantama neatsisakysiu.

4.

Šiandien diena pilnai įvykdyta. neišleidau nei lito, buvau su draugais, vakarą leidau taip pat su jais, tačiau pinignė nepatuštėjo. Labai didžiuojuos savimi ir tikiuosi tai ne paskutinė tokia diena šį mėnesį.

5.

Šiandien palyginus puikiai praleidau dieną. Žaidžiau krepšinį, skeitinau, buvau koncerte ir visą tai buvo nemokama. Tačiau tas noras išleisti pinigus smulkmenoms išliko, išleidau apie 2 eurus, kuriuos tikrai galėjau sutaupyti. Po šiandienos supratau, jog dažnai norą leisti pinigus, sukuria tam tikra aplinka, tarkime koncertas, jusmas, jog gali būti geriau ar tiesiog šalia esantys draugai.

6-8.

Praleidau kelias dienas nerašydamas savo įrašų, galvojau prisiminsiu, tačiau klydau. Šiandien kirto kirvis man per norus, pasidaviau… Išgėriau kavos, negerai - sako man mano vidinis balsas. Bet tai juk priešpaskutinė mėnesio diena, bent taip save paguosiu.

9.

Puiku, šiandien mano mintys, mūnas, protas atsigavo. Praktika prasidėjo, čia apie ją nepasakosiu, bet ten man patinka. Pastebėjau, jog sumuštiniai iš namų nėra tokie prasti, jeigu juos gamini su meilę. Aišku, buvo pagundu pasiduoti ir vėl, bet šį kartą aš stipresnis, restorane nieko neužsisakiau! Nieko!

10.

Nepasiduosiu, buvo proga, tačiau išlaidauti nuodėminga - mano vidinis balsas man kužda. Kaip ir vakar, nepasidaviau provokacijai išleisti pinigų restorane. Proud of myself :) Tiesa, nepaminėjau kodėl atlieku šį kankinantį iššūkį, visą tai dėl kilnaus tikslo, labdaros festivalio. Bilietai + kelionė man, kaip studentui yra prabanga, bet aš pasieksių savo tikslą, kad prabanga mane pasiektų!

11.

Labai produktyvi diena, pastebėjau, jog vasara keltis 8h ryto yra pakankamai naudinga. Šiandien nusidėjau, išleidau 3 eurus, tačiau visą tai tik dėl to, jog turėjau labai sunkią, bet naudingą dieną ir gavau du darbo apsiūlymus, kurie leido patenkinti

12.

Užburta diena, tai tikriausiai pati nesėkmingiausia šiais metais. Miegojau kokias tris valandas, sužinojau, jog galbūt neišvažiuosiu mokytis pusei metų į Vengrija, prieš išvažiuojant į degalinę “numirė” telefonas, pilantis kurą įmonės sąskaitą pamiršau jos pavadinimą… Išleidau daug, tačiau ne savo pinigų :)

13.

Nuo 6h pakilęs iš lovos esu laimingas. Ne todėl, jog esu vyturys, bet dėl to, jog manęs laukia įdomi diena. Šiandien dirbu, asistentu, renginyje, kuriame dalyvauja 1000 žmonių. Diagnozė - neišleido pinigų.

14.

Šeštadienis, myliu šias dienas, net jeigu per jas reikia dirbti. Kitas renginys, vėl kuras + kažkiek maisto. Tai visos išlaidos šia dieną.

15.

Po sunkaus ir įtempto darbo, po kurio ėjau miegoti tik septintą ryto, esu laimingas. 140km atgal jau prasukti, pakeliui užsukau apsipirkti, aprūpinti namus kava ir vandeniu. :) Po to visą dieną ir naktis palikta miegui. Savaitgalis užskaitytas, sutaupytą daugiau pinigų nei tikėtasi :)

16.

Visiškai atsipalaidavau, išleidau trisdešimt litų, tačiau kas keisčiausia nesigailiu nei kiek, darau išvada, jog arba nebeliko noro toliau testi šio eksperimento, arba esu duobėje iš kurios norint išlipti teks įdėti daugiau pastangų, nei galvojau. Bet aš pabandysiu.

17.

Labai gera diena, produktyvi ir žinoma karšta. Puse kelio jau nueita, bilietas į festivalį jau mano rankose, dabar beliko susitaupyti pinigų kelionei. Būtent tą ir darysiu likusias dienas, šiandiena mano kišenė patuštėjo tik dėl to, jog reikia kažką valgyti.

18.

Diena paprasta, viskas vykoma maždaug kaip ir kiekvieną darbo dieną. Šiek tiek pasilepinau, tačiau beveik įpusėjus savaitei galima sau šiek tiek leisti. Pasteb4jau, jog pagrindinės mano išlaidos yra tabakas, todėl pradėjau jas iš lėto mažinti.

19.

Dienos tikslas įvykdytas. (Tikriausiai informatyviausias mėnesio įrašas)

20.

Smagiai praleista diena. Taip pat supratau, jog šitas raašymas tampa kaip dienoraštis, todėl galvoji, gal būt tęsti jį kiek ilgiau nei mėnesį. Pinigai sutaupyti kaip ir vakar :)

21.

Labai įdomi diena, šiek tiek per daug pinigų išleista, tačiau vakaras su vynu ir užkandžiais puikiai atpirko savęs kaltinimo jausmą.

22.

Savaitgalis praėjo nuostabiai, šiek tiek išleidau pinigų, tačiau suma neviršijo 10 eurų, todėl užskaitau savaitgalį, kaip labai taupų. Pagrinde visos išlaidos buvo susijusios su maistu, todėl savęs teisti negaliu.

23.

Šiandien nusidėjau, suklydau ir nusprendžiau šiek tiek stipriau atsipalaiduoti. Geras oras, draugija privertė nusipirkti lietuviško alaus. Savęs negraužiu tik dėl vieno dalyko, jog rėmiau Lietuvos ekonomika mokėdamas už Lietuviška alų. Bet kadangi sugebėjau užsidirbti ir susitaupyti pinigu festivaliui, galiu drąsiai sakyti, jog šio mėnesio iššūkis pasiteisino ir tikslas pasiektas. Oficialiai liko dar kelios dienos iššūkio, tačiau šiandien aš jį nutraukiu, kadangi reikės pirkti daug prekių festivaliui, į kurį važiuosiu jau poryt. Po festo laukia rašinėlis apie tai, ką išmokau ir ką galiu patarti žmonėms, kuriems sunku susitaupyti pinigų...

Edmundas