Nori tapti milijonieriumi? Prisijunk prie 1 euro iššūkio!

Pinigai yra gerai. Daug pinigų - dar geriau. Juos gali išleisti, ką nusipirkti, leisti vaikus į gerą universitetą, keliauti po pasaulį...

Kaip gauti pinigų? 

...Yra du keliai:

  1. Gali daug dirbti kokioje įmonėje. Bet taip milijono neuždirbsi, nes visados būsi priklausomas nuo kitų ir, kaip žinia – kiek uždirbsi, tiek ir išleisi. Tai natūralu. Visi tai darome.
  2. Gali taupyti ir tuomet investuoti. Investuoti į žinias (kaip pradėti sėkmingą verslą, parašyti knygą, sukurti mokymus, tapti pasaulinio lygio ieties metiku...), akcijas ar obligacijas, bitkoinus ar, kad ir kas atsiras ateityje.

...Kad galėtum investuoti ar užsitikrinti, kad ateityje neteks gyventi iš valstybinės pensijos, turėsi elgtis su pinigais protingai.

DABAR SAKYK: Kaip ruošiesi tapti milijonieriumi (ar bent pasiturinčiu), jei nežengsi nė vieno žingsnio iki to?

Ar manai, kad norint nubėgti maratoną nereikia liuoktėlt nė vieno iš tų 40-ties tūkst. metrų? Jei nori tapti milijonieriumi tereikia laukti ir šnai, netikėtai! Aukso puodas! Skambutis! Keturi kampai! Pro tavo namų langą įskrenda pinigų fėja ir palieka namie milijoną eurų grynais?

Pradėti reikia pamažu ir reikia šiandien. Abi dalys svarbios.

Jei pradėsi taupyti po 1000 eurų kasdien – tikėtina, kad ilgai netęsi. Nebent tu jau esi milijonierius, bet tada kokio velnio tau taupyti? Jei pradėsi rytoj – tai... Na, tikėtina, kad ir nepradėsi. Kaip nepradėjai ankščiau. Pažįstu tave, nes elgiesi lygiai taip pat, kaip elgiuosi aš – atidėlioju savaime suprantamus sprendimus.

Pradžioje tai atrodys kaip niekas.

Ta prasme, žmogau, uždirbti euru daugiau (arba išleisti euru mažiau) ir pasidėti į stiklainį? Ką su tuo euru veiksi? Už tiek išeis vos vienas bilietėlis autobusu iki darbo (arba pusė puodelio kavos). Už eurą nebent Mozambikę pragyvensi... Bet taip kalba tik žmonės, kurie nesuvokia, kad laikas tiksi, kapsi. Ir net vanduo iš lietvamzdžio galiausiai akmenį ir betonines trinkeles pratašo.

Net nepastebėsi, kad per dieną išleisi 1 euru mažiau.

Pripažink – nesvarbu kiek uždirbtum, vis tiek mėnesio gale pinigų neturėtum. Tai nutinka man ir nutinka turintiems vaikų. Kiek kainuoja auginti vaiką? Atsakymas: vis tiek vaikams išeis visi pinigai!

...Ką jei laisvų eurų net nebūtų buvę? Jei atsidėtum ne dienos pabaigoje, o pradžioje?

Tikėtina, kad tą dieną labiau stengsies dėl savo karjeros tikslų, ieškosi naujų žinių. Didelio skirtumo nepajusi. Tik kažkaip per mėnesį, kelis, pinigai susikaups.

Jei nori tapti milijonieriumi – pradėk nuo 1 euro. Prisijunk prie manęs!

Šio lapkričio pabaigoje pradėjau būtent šitai: taupyti ateities investicijoms bei pramogoms. Nelaukiau naujų metų. Kasdien į taupyklę įmetu bent 1 eurą:

Papildomai, kad būtų smagiau (ir tegu būtų šioks toks įkvėpimas tau) įmetu 1% daugiau, nei įmečiau vakar – gale metų turėsiu per dieną įmesti po 30 papildomų eurų, taigi man reikės gerokai pasistengti!

Kodėl apsisunkinu? Na, nes tai man tiesiog smagu ir galvoju, kad taip paraginsiu save dirbti protingiau. Kas nutiks blogiausiu atveju? Aš vis vien būsiu sutaupęs bent 365 eurus, kurie atsirado berods iš niekur!

...Investuok šiuos 365 eurus su 10% metinėm palūkanom (ką nesunku gauti) ir žiūrėk – kitų metų gale turėsiu 365 šviežius eurus, 365 senus eurus ir 36,5 eurus iš palūkanų, nedirbant nė akimirkos. Nesustok ir...

„Nesustok“ yra linkėjimas, kurį dovanoju savo draugams jų gimtadienių metu.

Ne „sėkmingų metų“, o „nesustok“. Nes kantrus žmogus, kaip ir kantrus vėžlys, pralenkia panikuojantį, lėbaujantį ir nedrausmingą triušį. Nes disciplina, kaip ta, kurios išmoksta ONBO.lt dalyviai, atneša ilgaamžius rezultatus.

Jei esi jaunesnis, nei 50-ties – tau šitai ypač svarbu.

Nes kuo ankščiau pradėsi, tuo daugiau galėsi investuoti į akcijas bei žinias. Jei vyresnis – pamažu taupyti vis tiek geriau, nei tiesiog viską iššvaistyti ir likti beturčiu.

Tai, ką renkiesi tu?

Prisijunk prie manęs! Prisijunk prie 1 euro iššūkio ir 1 euro taupytojų klubo! Klubo atidarymą skelbiu dabar – rašyk komentaruose, jei prisijungi prie taupytojų!

Ką reikės daryti 1 euro klubo nariams? Tiesiog kasdien į taupyklę įmesti po 1 eurą. ...Ir tuomet tęsti, kiek išeis!

ATNAUJINIMAS: Sutaupiau jau 102,68 eurus!

ATNAUJINIMAS 2: Jau 201,77 eurus!

Taupantis,
Danielius